איך גורמים לילד ביישן להירשם לחוג

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

איך גורמים לילד ביישן להירשם לחוג

הודעהעל ידי קארין » 21 ספטמבר 2011, 21:36

שלום רב,ותתחדשו..:-)

בני בן 4.5 מאוד ביישן,ומשום כך אני מאוד רוצה לרשום אותו לחלוג שיחזק לו את הביטחון העצמי וכישוריו החברתיים.
תמיד הוא שולל ומוצא תירוצים.גם אחרי שיעורי ניסיון בהם נהנה לא רוצה.

איך משכנעים או גורמים לילד לרצות חוג?

תודה מראש!
קארין.
קארין

Re: איך גורמים לילד ביישן להירשם לחוג

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 22 ספטמבר 2011, 09:12

שלום קארין, השאלה אינה איך משכנעים ילד להירשם לחוג, אלא איך מחזקים את בטחונו העצמי כך שיחוש בטוח מספיק גם כדי לבלות בחוג? תארי מעט יותר את ילדך. האם הוא עושה כל מה שהוא מסוגל בכוחות עצמו או שאתם עושים עבורו? האם הוא ילד עצמאי? באלו תחומים נוספים הוא מראה חוסר ביטחון? איך הוא מתנהג בגן הילדים? האם היית מתארת אתכם ההורים כהורים דואגים, או הורים מאפשרים? האם אתם מאפשרים לילד להתנסות גם אם משמעות הדבר שהוא עלול ליפול, לקבל מכה, למשל בגינת המשחקים האם הוא פעיל ועצמאי או שאתם נמצאים לידו בכל מתקן?
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי קארין » 22 ספטמבר 2011, 22:15

שלום טליה,

התכתבנו בעבר.
ילד מאוד ביישן,עם קושי חברתי.לרוב בוחר להיות לבד גם כשמתארח אצלו חבר ,גם בגן,אלא אם החבר לא יגרום לו לחוש איום או לוותר על מה שהוא רוצה(נניח באיזה משחק משחקים).
מתבייש ממדריך חדש בחוג.לא מסתכל בעיניים לאנשים שמביכים אותו או למצבים מביכים(אפילו כשאני מתקרבת אליו ואומרת לו כמה אני אוהבת אותו הוא לא מסתכל לי בעיניים,אלא הצידה).
מאוד קשור אליי. בוחר ללכת לגן משחקים מבודד ולא המוני שבקרת הבית,בשל לא להיתקל בעומס הילדים.
ילד עצמאי, לעיתים מבקש במפורש פינוק שנאכיל אותו או ננעל לו נעליים.למרות שעושה הכל לבדו.ילד פרפקציוניסט.ומשום כך אנו מאפשרים לו לעשות גם דברים מסוכנים(כשמשגיחים מרחוק ).כגון בבית או בגן המשחקים הוא מטפס על מקום גבוה(עבורו)ועושה שיווי משקל על רגל אחת או אחר,קורא לנו שנראה אותו ונעודד אותו שהוא אמיץ וגדול.

הוא התחיל גן חדש בספט' ללא חברים משותפים- כולם חדשים לו,ויש ילדים הגדולים ממנו בשנה שלא נותנים ל"חדשים"להיכנס למעגל החברים המגובש. קוראים /מתנהגים אליו כתינוק(כך הוא אומר).יש הרושם שהוא נאבק בימים אלו על מקומו כבוגר בגן.

נראה לי שעירבבתי יותר מידי מידע,
יחד עם זאת,אולי זה חשוב.

מודה מראש,קארין.
קארין

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 24 ספטמבר 2011, 16:51

שלום קארין, את מציינת שלילד יש קושי חברתי. האם הילד אובחן כבעל קושי חברתי, האם הוא מטופל על ידי אנשי מקצוע?
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי קארין » 25 ספטמבר 2011, 23:00

טליה שלום,

התשובה היא לא.
הגדרתי את בני כך ללא חוות דעת מקצועית.
אם יש מקום בו אוכל לדעת בבירור,אשמח לקבל פרטים.

תודה.
קארין

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 26 ספטמבר 2011, 16:02

שלום קארין, את מתארת מצב בו הילד שלך מתרחק מילדים אחרים, משחק לבד גם בגן הילדים וגם בגינה הציבורית. אין זה מצב תקין. ילדך כבר בן 4.5 ומצופה שירצה בקרבתם של ילדים אחרים. אם אכן זה המצב, הרי שהפורום הוא לא המקום בו ניתן יהיה לעזור לילדך. עליך להתייעץ עם הגננת ולשמוע את דעתה. האם אכן יש קושי חברתי כלשהו. אם היא סבורה שמבחינה חברתית הוא זקוק לעזרה, רצוי מאוד לפנות לאיש מקצוע, לערוך אבחון שילמד על היכולות מול הקשיים של הילד ובאמצעות תוצאות האבחון תבנה לו תוכנית טיפול.

בשלב הראשון, אני ממליצה להתייעץ עם הגננת ולשמוע כיצד היא חווה את מצבו החברתי והרגשי של הילד בגן.

בהצלחה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי קארין » 26 ספטמבר 2011, 21:12

טליה,

מודה לך מאוד.
הגננת תיתן לי חוות דעתה המגובשת לאחר החגים,עבור זמן היכרות ממושך יותר שלה עימו.

בברכת שנה טובה!!
קארין.
קארין

הודעהעל ידי דנית1 » 28 יולי 2016, 23:09

היי,
אכן מדובר במצב לא פשוט.
כדאי למצוא חוג עם מדריך שיוכל להתחבר לילד ולגרום לו לרצות ולהמשיך.
מציע לך להיעזר באתר הזה שיש בו מאגר של חוגים שונים:

בהצלחה!
דנית1

הודעהעל ידי ronenazoly » 18 דצמבר 2016, 08:44

תודה על האתר אני אבדוק אפשרויות מעניינות לילדים שלי (:

--

ronenazoly

הודעהעל ידי yaella » 03 ספטמבר 2019, 10:29

אמנם הדעה שלי היא וודאי לא של אשת מקצוע אבל מכירה מקרוב את מה שאת מתארת. גם שני הילדים שלי בגיל הזה היו מאוד ביישניים, זה נמשך עד לקראת גיל ההתבגרות, וזו תחושה לא פשוטה, שכן קשה להם להגדיר את הסיבות המורכבות לרצון להתבודד. מה שאני עשיתי בזמנו זה בעיקר ניסיתי בהדרגה לחשוף אותם לכמה שיותר פעילויות עם עוד ילדים, אבל גם חשוב לטפח היטב את הזמן שלכם כהורים עם הילד. ראשית כל חשוב שיסמוך על עצמו ועל המשפחה הקרובה, ואז להרחיב את המעגלים לאט לאט. כיום יש גם הרבה יותר אטרקציות משהיו בעבר( היום אני כבר סבתא לילד בגיל של בנך). יש למשל , .. פעילויות של אדרנלין בהן הילד יכול גם ליהנות עם עצמו או עם משפחתו מהפעילות עצמה, וגם לאט לאט להתקרב לעוד ילדים, בהתחלה זה יהיה מרחוק, מצפייה באחרים, בהדרגה הוא ירצה גם להתקרב ואפילו ליזום בעצמו. כל מה שדרוש זה זמן, סבלנות, ורוך. זה יקרה מעצמו. כמובן שלפעמים התייעצות עם אנשי מקצוע זה רצוי וכדאי.
yaella

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד