שנה נוספת בטרום חובה,או חובה?

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

שנה נוספת בטרום חובה,או חובה?

הודעהעל ידי saritamedi » 25 פברואר 2012, 23:41

בתי ילידת 21.1.2008....לומדת כרגע בטרום חובה.
בספטמבר הקרוב היא תהיה בת 4 ו-8 חודשים.
לשנה הבאה רשמתי אותה להמשך לימודים בטרום חובה..ואז בעקבות שיחה עם אחת האמהות,הבנתי שמבחינת הגיל,אם תהיה בטרום,שנה נוספת,היא תהיה בין הדולים...ואפילו עשויה להיות עם ילדים בני פחות מ-3...
הגננת המיועדת לגן החובה הסמוך..הינה גננת שנחשבת לאחת שלוחצת על הילדים מבחינת חומר לימודי,היא מלמדת ברמה גבוהה מאוד,היא נוטה לשבח הרבה את אלה שמצליחים בעוד שהשאר נשכחים בצד.היא נוהגת להעיר לילדים שמתפרצים או שוברים את הכלים,במילים כמו:זו התנהגות של רחוב..הריתמיקאית אמרה לי שהגננת תרמוס לי את הילדה.
הבת שלי בטיפול בהתפתחות הילד..היתה בשנה וחצי האחרונות בטיפול באגף לגיל הרך במשרד הבריאות ועכשיו אנו ממתינים לריפוי בעיסוק ולקלינאית תקשורת.
היא חכמה,לומדת מהר,זכרון מעולה,יודעת אותיות ומספרים.הבעיה היא שיש לי בעיות רגשיות,לפעמים מתפרצת,נעלבת מדברים..צריכה הרבה עידוד.
איני בטוחה שהגננת בחובה תהיה טובה לה.
מתלבטת נורא.כי אומרים שעדיף שנתיים בחובה מאשר שנתיים בטרום חובה.
saritamedi

Re: שנה נוספת בטרום חובה,או חובה?

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 27 פברואר 2012, 13:09

שלום לך, חשוב שהילדה תמצא בגן עם צוות מקצועי, אוהד ותומך שמסוגל לקדם גם את החלשים ולא רק את החזקים. רצוי שבכיתתה יהיו גם ילדים בגילה. גם אם היא בין הגדולים, חשוב שתהיה קבוצה של ילדים בגילה פחות או יותר. אני מציעה שתנסי לפגוש את הגננת של גן החובה ולהכיר אותה, לשוחח איתה ולהתרשם בעצמך. אולי אפשר לצפות בנעשה בתוך הגן וכך תוכלי להתרשם בעצמך. אם כל זה לא ניתן, חפשי לילדתך גן בו יש קבוצת ילדים בגילה וגננת מקצועית שמסוגלת לקדם את הקבוצה כולה וכל פרט בה באופן אישי. יתכן שתצטרכי להתרחק לשם כך מאיזור מגורייך. המשיכי לחפש. בהצלחה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 20 אורחים