צפיה בטלויזיה

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

צפיה בטלויזיה

הודעהעל ידי אננה » 12 נובמבר 2013, 21:00

שלום, בתי בת 5 מגיעה הביתה בשעה 14 וישר רצה לטלויזיה, אני מסכימה לה לצפות עד שאני מחממת ארוחת צהריים- ואז קשה לה להתנתק מהמסך: " אני רוצה רק לראות....עד שהם....", היא אוכלת מהר כדי לחזור שוב לצפות- בעצם כל דבר שאני מציעה מפריע לצפיה יש ויכוח-" תסיימי לאכול, תעשי את הדף...", בזמן הצפיה היא מרותקת לגמרי ,למשל, אפילו לא שומעת אם פונים אליה או מה מתרחש סביבה...
גם בבוקר לפני שהולכת לגן היא מדליקה טלויזיה ...
אני מרגישה שזהו נושא מאוד טעון ואני כל הזמן צריכה להציב גבולות ולהגיד לה מתי לכבות...
מה עושים? אני מתקשה להחליט ....כמה זמן מומלץ לצפות בטלויזיה בגיל הזה?
אננה

Re: צפיה בטלויזיה

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 16 נובמבר 2013, 13:51

שלום לך, בגיל הזה ובכלל, עדיף כמה שפחות זמן מסך כלשהו וכמה שיותר משחק עם אמא ואבא, בגינה הציבורית. ילדים הרבה פחות פעילים והרבה פחות מפעילים את גופם מבעבר. חשוב מאוד לצאת החוצה לשדות, לטבע, לגינה ולשחק. עודדי אותה לכך ולכי איתה ביחד. תוכלו להזמין חבר או חברה לבחירתה.
הגבילי את זמן הצפייה לתוכנית אחת בה תוכל לצפות מתחילתה עד סופה (השתדלי שלא יותר מחצי שעה ביום). הכיני אותה לכך ואפשרי לה לבחור תוכנית אחת אותה תוכל לראות ללא הפרעה. בשאר הזמן ענייני אותה בפעילויות שונות- ממשחק איתך, דרך פעילויות ביצירה, בחומרים, בחוץ ובפנים, בישול ועוד.
אני מצרפת מאמר בנושא: http://www.adabecker.com/?page_id=39
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

Re: צפיה בטלויזיה

הודעהעל ידי danacohen166 » 24 נובמבר 2013, 10:18

מסכימה מאוד.
אני גם משתדלת כמה שפחות לתת להם זמן מסך. רק רע יוצא משם.

danacohen166

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים