עמוד 1 מתוך 1

הימנעות מעימותים

הודעהפורסם: 12 יולי 2014, 18:05
על ידי אורליות
שלום רב. יש לי ילד בן 5 שמעדיף לוותר על פני כניסה לעימות. לדוגמא, היינו בים וילד זר שפך לו חול על הראש. הוא לא אמר לילד כלום ואמו של הילד העירה לו, אני לא התערבתי. בפעם השניה בני אמר לו שיפסיק אך הוא המשיך ועשה זאת פעם נוספת והפעם בני בא אלי בוכה. הצעתי לו לעבור למקום אחר אבל הוא העדיף להישאר. אולי הייתי צריכה להתערב יותר אבל לא עשיתי זאת משום שאמו של הילד העירה לו בתקיפות כל פעם. במקרה אחר בני נתן צעצוע לחבר וכשרצה אותו בחזרה, החבר לא השיב לו אותו למרות בקשותיו החוזרות של בני. בסופו של דבר הצעצוע שב בגלל התערבות מבוגר. הוא מבקש בעדינות ואחרי מס' פעמים מרפה. כיצד לשפר התנהגות זו? אשמח לתגובה.

Re: הימנעות מעימותים

הודעהפורסם: 14 יולי 2014, 08:06
על ידי טליה פסטרנק נוימן
שלום לך, עד כמה בנך מקרין בטחון עצמי בחיי היום יום? עד כמה הוא עושה כל מה שהוא יכול בכוחות עצמו? האם אתם ההורים עושים עבורו פעולות שהוא יכול לעשות בעצמו? מה המצב בגן הילדים?

Re: הימנעות מעימותים

הודעהפורסם: 14 יולי 2014, 13:31
על ידי אורליות
שלום טליה. יש מצבים בהם הוא מפגין ביטחון עצמי נהדר. קשה לי לסווג מתי כן ומתי לא. בבית אנחנו עושים הרבה פעמים פעולות שהוא יודע לבד כמו להלביש, להאכיל....אני יודעת שזה לא טוב ואני עובדת על זה אבל נשברת לא פעם. בגן הגננות רואות כיצד הוא מעדיף לשחק בקבוצות קטנות וכאשר העניינים מתחממים או כשהקבוצה גדלה - הוא פורש.
תודה, אורלי

Re: הימנעות מעימותים

הודעהפורסם: 14 יולי 2014, 13:43
על ידי טליה פסטרנק נוימן
אני ממליצה להתחיל את העבודה מהבית. כדי לחזק את הבטחון העצמי של הילד, רצוי שיעשה כל מה שהוא יכול בכוחות עצמו וחשוב מכך- שתקשרו בין העשייה שלו ליכולות שלו באמצעות שימוש במילים :" אתה יכול", "אתה מסוגל", "אני סומכת עליך ש....", "לקחת אחריות על....", "הצלחת כי אתה מסוגל לעשות כך וכך....".
ילד בן 5 מסוגל לעשות הרבה מאוד דברים בכוחות עצמו: להתלבש, להתרחץ, להתפשט, להתנגב, לאכול, לעזור בהכנת הארוחה, לסדר את המשחקים שלו, להוריד מהשולחן, לקחת את התיק שלו לגן ובחזרה, לנקות את עצמו בשירותים, לעזור בנשיאת מצרכים קלים מהסופר וכך הלאה....
כשהילד יעשה בכוחות עצמו ואתם תעצימו זאת כשתאמרו לו שהוא יכול ומסוגל, הוא ילמד בהדרגה להאמין בעצמו.

אם תגלי שאת מתקשה ליישם המלצה זו כהתחלת הדרך לבניית הבטחון שלו, אני מציעה שתפני לייעוץ באופן אישי כי מדובר בילד בן 5.
את מוזמנת לפנות אלי באופן אישי או לכל יועץ הורי אחר.
בהצלחה.