קשיים בהרדמת תינוקת בת 11 חודשים

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

קשיים בהרדמת תינוקת בת 11 חודשים

הודעהעל ידי pninami » 30 יולי 2014, 12:26

התינוקת שלי היא בת 11 חודשים בקירוב. מאז שנולדה היתה ישנה אתנו בחדר, במיטה שלה, והיתה נרדמת על היידים או על המיטה שלנו ומועברת בהמשך למיטתה. לפני שבוע עברנו דירה והעברנו אותה לישון בחדר משלה. אני מאוד מעוניינת לתת לה כלים להירדם באופן עצמאי אך אני נתקלת בהתנגדות רבה מצידה. גם במהלך היום והלילה.

במהלך היום ישנה שתי תנומות בבוקר ובצהריים. איך שאני מניחה אותה במיטתה מתחילה לצרוח. אני נותנת לה לשחק עם בובה ואיך שאני יוצאת מהחדר מתחילה לבכות.

כל ערב בסביבות 19:00 מקיימים טקס שינה: אמבטיה, בקבוק, שיר וחיבוק ומעבירה אותה למיטה, יושבת ליד מיטתה ואחרי מס' דקות קמה ויוצאת מהחדר. היא מתחילה לבכות, אחרי מס' דקות אני חוזרת ושוב יוצאת. כל הרדמה בערב נמשכת כשעה ויותר כאשר במהלכה הרבה בכי והרבה עצבים.

כמו כן התינוקת שלי התרגלה לישון עם מוצץ שנופל לה מס' פעמים במהלך הלילה וכמובן שהיא מתעוררת ובוכה עד שאנחנו באים ושמים לה אותו בפה. רציתי לשאול כיצד ללמדה לקחת את המוצץ בלילה לבד ולחזור לישון? כמו כן לעיתים מתעוררת בלילה ובוכה בעלי מוציא אותה מהמיטה עלד שנרגעת על הידיים ומחזירה לאחר שנרדמת.

בנושא השינה דעותינו חלוקות. אני מעוניינת בלימוד התינוקת להרדם עצמאית למרות שזה מאוד קשה וכרוך בקשיים רבים ובכי. בעלי לא נותן לי גיבוי משום שלא יכול לשמוע אותה בוכה. לכן אני חוששת שהתהליך לא יצליח.

מצטערת על האורך של המייל (רציתי להעביר את כל התמונה ולתת כמה שיותר פרטים).

תודה מראש,

פנינה
pninami

Re: קשיים בהרדמת תינוקת בת 11 חודשים

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 05 אוגוסט 2014, 09:11

שלום לך, כפי שציינת ובצדק לא מדובר בתהליך פשוט וקל. לכן, חשוב מאוד שתהיה אחידות דעים בין ההורים כדי שתתמכו אחד בשני במהלך התהליך הזה.
יש להקפיד על טקס קבוע לפני השינה שמסמן לילדה שעוד מעט הולכים לישון.
יש להקפיד על שעת שינה קבועה שעוזרת לגוף להתרגל לרצות את השינה בשעה מסוימת.
אתם נמצאים בשלב בו הילדה עדיין לא יודעת להרדם בכוחות עצמה וזקוקה לנוכחותכם כדי להרדם. מה עושים?
לאחר כיבוי אורות נשארים ליד הילדה למשך מספר רגעים, ליטוף קל כשהיא שוכבת במיטה, אמירת לילה טוב ויוצאים מהחדר. אין טעם להתרחק. אם הילדה מדברת אל עצמה, אין צורך להיכנס. אם הילדה מתחילה לבכות, המתיני מספר רגעים (2-3 דקות) והיכנסי לחדר. הרגיעי על ידי ליטוף קל, ללא מילים, ומבלי להוציא מהמיטה. צאי שוב. חזרי על התהליך שוב ושוב ושוב ושוב עד שהילדה תרדם גם אם יעבור זמן רב.
חשוב מאוד שלא להוציא מהמיטה לאחר שהשכבתם את הילדה וכיביתם את האור. הילדה יוצאת מהמיטה רק בבוקר. כשהיא בוכה, היא מסמנת לכך שאינה מרוצה מהמצב. היא גם יודעת שישי סיכוי שתוציאו אותה מהמיטה על סמך ניסיון העבר שלה איתכם. לכן, היא לא מוותרת בקלות.
היו עקביים ורגועים מאוד. כשאחד מכם מתקשה להישאר רגוע, חשוב שבן הזוג יחליף אותו.
כנ"ל באמצע הלילה.
אין טעם להתחיל בתהליך אם בן הזוג לא משתף פעולה, כי כך הילדה מקבלת מסרים כפולים שיצרו בה בלבול ולא יקדמו אותה. במקרה כזה, רצוי לפנות ליעוץ באופן אישי.
שיהיה בהצלחה. מוזמנים לשתף. אם לא תחושו בשיפור, מוזמנים לפנות אלי באופן אישי.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים