אכילה בלילה - בן שנה וחודש

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

אכילה בלילה - בן שנה וחודש

הודעהעל ידי Adi » 18 אוגוסט 2014, 07:56

שלום טליה,
בני בן השנה וחודש נרדם באופן עצמאי לחלוטין אחרי בקבוק וטקס שינה קבוע. אנו מניחים אותו במיטה בין 18:30 ל-19:00 והוא נרדם לבד. קם בממוצע ב-06:00 בבוקר, אולם אוכל בלילה בקבוק של 150/180 CC בשעה לא קבועה - השעה משתנה מידי לילה. הוא קם בבכי רם ואנו לא מצליחים להרגיע אותו בעזרת מוצץ או מים. אנו מרגישים שהוא מאוד רעב והוא אכן ממש "מחסל" את הבקבוק. כיצד ניתן לגמול אותו מארוחת הלילה? אומנם קראתי שתינוקות מעל גיל שנה אינם צריכים לאכול בלילה, אולם לאור המצב שתיארתי אני לא יודעת כיצד ניתן, אם בכלל, לגמול אותו כעת.
תודה.
Adi

Re: אכילה בלילה - בן שנה וחודש

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 19 אוגוסט 2014, 09:13

שלום עדי, שמחה שאת חוזרת להתייעץ.
לנושא האוכל, תארי בבקשה את סדר הארוחות במשך היום כולו, בוקר- צהרים- ערב- לילה, מה הוא אוכל וכמה הוא אוכל? האם הוא מתפתח בצורה תקינה? משקל-גובה- היקף ראש- התפתחות תקינה?
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי Adi » 19 אוגוסט 2014, 13:06

הי טליה,
ההתפתחות היא תקינה לחלוטין, הוא ילד בריא, חיוני והכול תקין מבחינת המדדים שבודקים בטיפת חלב.
בבוקר - בקבוק של כ-150 כחצי שעה לאחר היקיצה,
8:30 - ארוחת בוקר מוצקה בגן (לחם, חביתה, ירקות וכד')
11:30 - ארוחת צהריים מוצקה בגן (בשר, תוספת וכד')
13:00 - בקבוק 120 כי מפגין רעב. הסכמתי עם מנהלת הגן לדלל לו את הבקבוק הזה בהדרגה.
13:00 - 15:00 - שנת צהריים
15:30 - כריך
17:30 - ארוחת ערב הכוללת יוגורט + בננה / לחם עם אבוקדו / חביתה וכד'
18:30 - בקבוק 150 עם 4 כפיות של דייסת שיבולת שועל

אציין שביומיים האחרונים דורש בקבוק נוסף של 120-150 בסביבות 23:00 (מים או מוצץ לא עוזרים) + בקבוק של כ-150 בסביבות 3:00, אך השעה יכולה להשתנות.
[u]כאמור, אני מדגישה שהבקבוק של 23:00 נוסף רק ביומיים האחרונים. לפני כן היה בקבוק אחד בלבד באמצע הלילה בשעה לא קבועה.[/u]את הבקבוקים הוא מחסל במהירות והוא אכן נראה רעב.

אשמח לעצתך בנושא.
תודה,
עדי
Adi

הודעהעל ידי imazeira » 20 אוגוסט 2014, 16:59

שלום עדי וטליה,
הבת שלי, ג"כ בת 13 חודש מתעוררת בלילה, ונרדמת רק ע"י הנקה או בקבוק.
הבעיה שגם התזונה שלה במהלך היום לא כ"ך מאוזנת- בגן היא אוכל בבוקר ובצהרים פרות/ דיסת קואקר/ לחם עם חביתה וירקות (לפעמים שניים מהנ"ל) ומרק ירקות בדר"כ בשרי (בהתאמה) ונרדמת עם מים או סימילאק +שקדיה.

מאז עד הערב, רוב הפעמים בקבוק. אני מודה ומתוודה שזה לא צריך להיות, אבל בעלי עם מונו כבר די הרבה זמן וכל הבית עלי, כך שאני גמורה, ואני עושה בבית רק מה שקריטי.
מה חשוב בשביל לגדל אותה עם מזון ברריא ומזין? (הממתקים שלה הם מקסימום בסקויט. ובדר"כ הכל מקמח מלא)
מה לתת לה לאורך היום?
בשנה הקרובה האוכל עלי כי היא בגן פרטי.

מה לשלוח לה?

תודה!! :)
imazeira

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 21 אוגוסט 2014, 12:40

שלום עדי, קראתי את סדר הארוחות של ילדך ובמהלך היום. נראה שהוא "כל הזמן" אוכל. כלומר, המרווחים בין הארוחות שלו קטנים מאוד.
הוא אוכל כמעט כל שעתיים. אם הוא אוכל ארוחת צהרים טובה ומזינה בכמות סבירה בגן, אין סיבה לשתות כעבור כשעה מסיום הארוחה עוד בקבוק חלב. כשהוא חוזר הביתה אחר הצהרים, את יכולה לתת לו מגוון של פירות העונה ולאחר את ארוחת הערב לשעה סבירה יותר- בין 18:00 ל- 18:30. אני יוצאת מנקודת הנחה שאין נשנושים בין הארוחות.
כלומר, בשלב הראשון הגוף של הילד צריך ללמוד לנוח מאכילה והילד צריך להיות מסוגל להתמודד עם מצב שבו הוא עדיין שבע אבל לא לחלוטין ועדיין צריך להיות מסוגל להמתין.

איך הוא מתנהג כשלא הכל מתנהל בדיוק כפי שהוא רוצה? האם הוא מסוגל להמתין לרגע כשהוא צמא- עד שתתנו לו לשתות? האם הוא מסוגל להמתין עד להכנת הארוחה? האם כשהוא רוצה משהו שלא ניתן לתת לו באותו רגע, האם תחליף יעניין אותו או שהוא יבכה ויכעס ויתקשה להתרצות?
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי Adi » 21 אוגוסט 2014, 21:17

שלום טליה,
בשיתוף פעולה של הגן, הבקבוק שלפני שנת הצהריים ירד לחלוטין. כמו כן, הבקבוק של 23:00 אכן ניתן לו למשך יומיים בלבד (כי התעורר בבכי של רעב), וחזרנו כעת לשגרה של אכילה פעם אחת בלילה בשעה לא קבועה.
לגבי איחור ארוחת הערב - הוא מאוד עייף והולך לישון בד"כ בסביבות 18:30. לכן אני נותנת לו ארוחת ערב מוצקה בערך ב-17:30 כדי שיספיק לקבל בקבוק לפני השינה.
כשרעב או צמא הוא אכן בוכה ומגלה חוסר סבלנות. באופיו הוא ילד סוער ונמרץ.
לשאלתך - אין נשנושים בין הארוחות.
אשמח להצעתך.
Adi

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 22 אוגוסט 2014, 19:20

שאלתי היא מדוע אתם מקשרים את ההתעוררות שלו באמצע הלילה לרעב?
הוא אכן שותה את כל הבקבוק וחוזר לישון. אך יתכן שהוא מתעורר כי הוא רגיל להתעורר, מתוך הרגל וכיוון שלא סיגל לעצמו שנת לילה רציפה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי Adi » 26 אוגוסט 2014, 10:03

שלום טליה,
הוא ישן שינה רציפה מאוד, ללא התעוררויות. ישנה התעוררות אחת כאמור ומוצץ או מים לא עוזרים להרגיע אותו. ניכר שהילד רעב.
האם כדאי להתחיל לדלל את הבקבוק הזה בהדרגה או שיש שיטה אחרת שאת מציעה?
תודה.
Adi

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 26 אוגוסט 2014, 15:29

שלום עדי, בהנחה שהילד מתפתח בצורה תקינה ומתוך הבנה שהוא אוכל די צורכו במשך היום, אני מציעה להקטין בהדרגה את הכמויות. עדיין יגיע הרגע שלא יהיה מספיק חלב מבחינתו או שלא יהיה בכלל והוא יבכה ויכעס על כך שהוא לא מקבל את אשר התרגל לו. השאלה היא האם אתם מוכנים להתמודד עם ההתנגדות שהוא ייצר, מבלי להיכנע בסופו של דבר?
אם כן, תצטרכו להישאר לידו, להשכיב אותו בכל פעם מחדש, ללטף מעט, לזוז אחורה ולהמתין. שוב לגשת, להשכיב, ללטף, לזוז אחורה ולהמתין ושוב ושוב ושוב ושוב... עד שירדם.
יהיה עליכם לשמור על עקביות עד שהילד יבין שאין בשביל מה להתעורר כי הוא לא מקבל דבר ולילה אחד הוא יישן רצוף עד הבוקר...
זה אינו תהליך פשוט. על שניכם- ההורים- להיות מאוחדים ולהיות מוכנים להתמודד עם ההתנגדות שלו לשינוי ההרגל וכמובן- להיות עקביים ונחושים.

בהצלחה,
אתם מוזמנים לשתף בתהליך.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 16 אורחים