בחירת חברים - כתה א

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

בחירת חברים - כתה א

הודעהעל ידי tttt » 18 ספטמבר 2014, 20:37

שלום
בני בן 6 התחיל כתה א. עלה לכתה א עם אותה כתה שהיו בגן חובה כמובן שכמה עזבו ובאו כמה חדשים
שנה שעברה התחבר עם ילדים המתאימים לאופיו ורמתו האישית ואיתם נפגש גם אחה"צ
במהלך החופשה התחיל לאהוב לשחק כדורגל, התאמן הרבה ועכשיו בכתה א' פתאום "זונח" את חבריו הישנים שלא כל כך טובים / אוהבים כדורגל לטובת חבורת ילדים אחרת, ילדים שאינם מתאימים לאופיו - חצופים / אלימים / סגנון דיבור לא יפה - ממש מעריץ אותם.
אחה"צ ממשיך להפגש עם חבריו הקודמים משחק איתם יפה ונהנה - מבין בעצמו שהם יותר מתאימים לו אבל בכתה נמשך כמו מגנט וזה ממש מדאיג ולא מתאים. אני שואלת כל יום עם מי שחקת אז הוא מנסה להתחמק באלגנטיות או שאומר שגם האחרים משחקים ואני יודעת שלא...
מתלבטת איך לטפל בנושא - לכבד את רצונותיו ולתת לו אחריות לבחירת חברים, לאסור לשחק איתם - דבר לא מכובד שעלול לגרום לו לשקר??
להסביר לו ??
איך לגרום לילד להיוטת עצמו ולא להגרר ולהיות עם מי שלא ממש טוב רק כי זה נחשב יותר מקובל ... דרך אגב ילדים אלה מעליבים ומקניטים את האחרים שלא משחקים טוב והוא בכל זאת נמשך אליהם...
tttt

Re: בחירת חברים - כתה א

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 20 ספטמבר 2014, 17:07

שלום לך, עד כמה הילד בטוח בעצמו בחיי היום יום? האם הוא מפגין בטחון עצמי אמיתי? האם הוא עושה כל מה שהוא יכול בכוחות עצמו? כיצד הוא מתנהג כשהוא עם החברים משנה שעברה? שווה בין שווים? נגרר אחרי רצונותיהם? מנהיג אותם?
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי tttt » 21 ספטמבר 2014, 10:33

הילד בטוח בעצמו עושה מה שיכול בכוחות עצמו, אפילו התחיל לחכות בסוף היום בשער מרצונו ביקש שלא אכנס...
משחק יפה עם החברים הקודמים נפגשים הרבה לא נגרר / לא מוביל משחקים בשויון פחות או יותר נהנים אחד בחברת השני
עניין הכדורגל הפך לדבר מקובל וגם שהוא משחק עם האחרים הוא לא שייך להם, בעצמו אומר שנהנה יותר עם החברים הקודמים
בכדורגל הם מדברים לא יפה אפילו מעליבים ...
הוא יודע מה אני חושבת ביום שישי סיפר לי בשמחה שלא שיחק כדורגל ושיחק עם החברים הקודמים - אני פשוט לא רוצה שההתנהגות תהייה כדי לרצות אותי אלא שיבין איפה מקומו. לא רוצה שיכעס עלי בגלל דעתי או שעדיף שיכעס קצת עכשיו ולא יהיו צרות בהמשך
עד כמה צריכה להיות התערבות הורים תוך רצון לכבד את רצון הילד? אצלנו בבית יש גבולות ברורים ולא נתקלתי בבעיה כזו בעבר
tttt

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 29 ספטמבר 2014, 16:19

שלום לך, שאלת השאלות היא למה הילד נמשך לחבורת הילדים שאינה מתאימה לו לדעתך? אלו תכונות יש בהם שמעניינות אותו, מסקרנות אותו? למה הוא מעדיף אותם על פני החברים הישנים שלו? הייתי מנסה לשאול אותו ולנסות להבין ממנו למה הוא מעדיף לשחק איתם? יתכן שזה יעזור לך להבין אותו טוב יותר, את שיקול דעתו, את העדפותיו ורצונותיו. אם תרצי, תוכלי לשתף אותי ונראה איך מתקדמים משם.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי tttt » 30 ספטמבר 2014, 20:12

הוא נמשך אליהם כי אוהב לשחק כדורגל והם אלה שמשחקים מכתתו. דברנו על זה שאלתי כל מיני שאלות על ילדים מהכתה כמו מי חכם מי מנומס... מי טוב בכל מיני דברים . על שחקני הכדורגל אמר שהם טובים רק בכדורגל - הם בעלי כח ושליטה...
אמרתי לו שיחלק את הזמן בהפסקות גם כדורגל אבל גם משחקים אחרים וזה מה שעושה כרגע. אומר בעצמו שעם האחרים יותר מעניין לו ואחה"צ נפגש רק עם חברים המתאימים לו מרצונו
tttt

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 01 אוקטובר 2014, 12:39

אם הילד אוהב לשחק כדורגל וזו הסיבה שבגללה הוא משחק איתם, אל תביעי הסתייגות מכך שהוא משחק איתם בבית הספר, גם כי אין לך שליטה על מה שקורה בבית הספר וגם כי זה תחום שמעניין אותו ושהוא טוב בו וחשוב לחזק תחומים שכאלה לתחושותו הטובה של הילד ולהגברת הבטחון שלו בעצמו.
במקביל הציעי לו אפשרויות נוספות- רשמי אותו לחוג כדורגל וכך יכיר חברים חדשים אחרים שאוהבים לשחק כדורגל....
הציעי לו ללמד את החברים הישנים שלו כדורגל, לעניין אותם במשחק הזה.
היי עם יד על הדופק לגבי דרך התנהגותו. אם התנהגותו לא משתנה כתוצאה מכך שהוא משחק עם הילדים הללו, אין מקום לדאגה. ואם יחול שינוי, תצטרכי להתערב ולהציב גבולות.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 10 אורחים