בן 6 לא אסרטיבי

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

בן 6 לא אסרטיבי

הודעהעל ידי rgny4743 » 22 יוני 2015, 09:31

טליה שלום,

לאחרונה היו מספר מקרים גם בבית וגם בגן בהם הבן שלי לא הגיב להתנהגות לא נעימה מצד חבר או ילד אחר
לדוגמא ילד נתן לו מכה-הוא לא הגיב
ילד צעק עליו-הוא לא הגיב
ילד השפריץ עליו מים בבריכה(וזה לא היה לו נעים)-הוא לא הגיב

הבן שלי פשוט לא מגיב בחזרה כאשר עושים לו משהו לא נעים,שזה יכול להיות מכה,דחיפה,הצקה או כל דבר שילדים עושים
שוחחתי על כך רבות עם הגננת שלו
היא תארה לי מספר מצבים בהם הוא לא ענה והגיב להצקה של ילד אחר והיא באותו רגע עצרה זאת ואמרה לו כיצד להגיב ושאם חבר עושה משהו אז אומרים לו ומגיבים
לטענתה לאחר מס' פעמים הוא כן התחיל בעצמו להגיד ולהגיב.
במצבים שקרו לאחר הגן ,בזמן שהוא איתנו, הוא לא הגיב ולא אמר כלום לאותו חבר/ילד
רק לשם הבהרה הוא מאוד אהוב בקרב חבריו
חשוב לי לציין-זה לא שמציקים לו כל הזמן פשוט מידי פעם קורים מצבים כאלה(בגדר הרגיל והנורמה שילדים מציקים זה לזה)

אשמח לשמוע ממך כיצד עלינו לנהוג על מנת לעזור לבן שלנו להיות יותר אסרטיבי ולהגיב על דברים לא נעימים
הוא עולה לכיתה א' ואני ממש לא רוצה שילדים יבחינו בכך שהוא לא מגיב וינצלו זאת ככל שהם יגדלו..
מה לדעתך ניתן לעשות?

תודה רבה
rgny4743

Re: בן 6 לא אסרטיבי

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 28 יוני 2015, 14:38

שלום לך, כתבתי לך על כך מספר פעמים ואני חוזרת שוב. כדי שילדך יחוש שהוא מסוגל להתמודד מול ילדים אחרים, הוא צריך להרגיש מסוגל, יכול. לכן, עליך לעודד אותו לעשות כל מה שהוא יכול בכוחות עצמו ובשום אופן לא לעשות עבורו פעולות שהוא יכול בעצמו. כמו כן, עליך לחבר בין מעשיו ליכולות שלו באמצעות שימוש במילים: "אתה יכול", "אתה מסוגל", "הצלחת כך וכך... כי אתה יכול...

במקביל, בכל פעם שאת רואה אותו במצב של חוסר תגובה להתנהגות לא נעימה כלפיו, עליך לשוחח איתו לאחר מכן ולשאול אותו כיצד ניתן להתמודד במצב כזה בעתיד? המטרה לבנות איתו סל של פתרונות שיעזרו לו בזמן אמת בעתיד. עליך לחזור על שיחות אלו (והן צריכות להיות קצרות) בכל פעם מחדש כשמתעוררת בעיה ונראה שבנך לא מתמודד מולה.
בכל פעם שהוא מתמודד, שקפי את התמודדותו מול הבעיה והעצימי אותו על כך.
היי עקבית.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 4 אורחים