בן 4

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

בן 4

הודעהעל ידי אמאלשלושה » 14 אוקטובר 2015, 10:26

שלום,

הבן שלי אוטוטו חוגג 4 נכנס השנה לגן חדש( אחרי ששנה שעברה היה במסגרת קטנה) ומאוד קשה לו להיפרד ממני בבוקר.
אחרי שהיה לו יום שבכה שם המון והגננת לא התקשרה אליי הוא לא ככ רוצה להתקרב לגננת רק לסייעת. מאז הוא לא רוצה ללכת לגן. אני לוקחת אותו אבל הפרידה היא בבכי והסייעת מחזיקה אותו.

1. אני מרגישה לא טוב להיפרד ממנו כך, האם פסיכולוגית הוא עלול לחשוב שהנה הוא בוכה ואני לא עוזרת לו ומשאירה אותו בכל זאת?

2. האם כדאי להעביר אותו גן כיוון ולא בוטח בגננת מאז אותו יום?

תודה מראש
אמאלשלושה

Re: בן 4

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 17 אוקטובר 2015, 21:14

שלום לך, אבקש לדעת פרטים נוספים: איך הילד מתנהג במשך היום? האם הוא משתתף בפעילויות השונות בגן? האם הוא משתף פעולה? האם מצב רוחו טוב/ רגוע? האם הוא משחק עם ילדים? האם הוא נרגע במהירות לאחר לכתך? איך הוא מקבל אותך אחר הצהרים?
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי אמאלשלושה » 18 אוקטובר 2015, 22:04

פרטים נוספים:
יש פעמים שהוא נרגע תוך כמה דק' ויש פעמים שלוקח לו רבע שעה להירגע.בזמן זה הוא עם הסייעת במטבח עד שהגננת מכריחה אותו להיכנס למרחב של הגן . הוא משתתף בפעילות של הגן מלבד החוגים שמתקיימים בגן ואז הוא בצד או עם הסייעת. הגננת מנסה לשדל אותו להשתתף. יש שני ילדים שהתחבר אליהם ואוהב לשחק איתם. אבל עדיין את הגננת הוא לא אוהב רק את הסייעת ועדיין הוא כל בוקר לא רוצה ללכת לגן. הוא נמצא עד שתיים וכשאני אוספת אותו הוא מקבל אותי באהבה עם חיבוק וחיוך.

אני תוהה אם עליי להעביר אותו גן.
שנה שעברה לא עברתי איתו דברים כאלה, גם אם היה יום שלא רצה ללכת לגן אף פעם לא אמר לי שהוא לא אוהב את הגננת.

אשמח לעצה
אמאלשלושה

הודעהעל ידי אמאלשלושה » 18 אוקטובר 2015, 22:06

דבר נוסף חשוב שכחתי לציין שמאז שהוא בגן הזה הוא הרבה יותר תלותי בי ומחפש להיות בקרבתי יותר מהרגיל גם כשהוא נמצא בסביבה עם אנשים מוכרים כמו הסבים ששומרים עליו באופן קבוע.
אמאלשלושה

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 20 אוקטובר 2015, 14:04

האם הוא משחק עם ילדים נוספים?
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי אמאלשלושה » 20 אוקטובר 2015, 19:40

שלום,

הוא משחק עם ילדים יש ילד אחד שמועדף עליו. בבית מקטר על הגן אבל אני מראה לה שהנה היום הוא שיחק עם החבר וכו
אמאלשלושה

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 25 אוקטובר 2015, 14:21

שלום לך, לפני שמחליטים להעביר גן, יש הרבה מה לעשות...
יחד עם זאת, העשייה היא של הגננת.
עליה ליצור קשר אישי עם הילד, לטעת בו אמון בה, חיבה חום וביטחון. רצוי שתתייחס אליו באופן אישי בכל הזדמנות- בזמן משחק חופשי, שתצפה בו ותתייחס למעשיו. בזמן שהוא מצייר, שתתייחס לציור שצייר, שתגלה עניין.
עליה למצוא זמן יומיומי לשחק איתו באופן אישי אחד על אחד, להקריא סיפור, להתקרב אליו בדרך זו.
היא יכולה לתת לו תפקידים וכך למשוך אותו למרכז העניינים ולהעצים אותו על העשייה שלו ושיתוף הפעולה שלו בגן.

אין זה נכון שהדרך להרגיע את הילד תהיה עם הסייעת במטבח. המטבח אינו מקום בטיחותי לילדים. בנוסף, הסייעת והגננת צריכות להיות עסוקות בבוקר בקבלת הילדים במאור פנים ובעזרה לילדים שמגלים קושי בתוך הגן, בין המשחקים השונים ופינות הגן השונות. אם הילד בוכה, תפקיד איש הצוות לשבת איתו ולחבק אותו ולאפשר לו להביע את הקושי באמצעות הבכי. יש לשקף לו את תחושותיו ולהזכיר לו שהוא מסוגל להתגבר על הבכי. משהפסיק לבכות, יש לשקף לו את הצלחתו להתגבר על הבכי.

חשוב שתביאי אותו מוקדם בבוקר לגן, כשאין הרבה ילדים, כך שהגננת והסייעת יוכלו להעניק לו תשומת לב אישית.
חשוב להקפיד על פרידה קצרה וענינית ולהכינו לכך בכל בוקר מחדש.
חשוב שייכנס לגן על הרגליים ולא על הידיים ויש לעודדו לכך.

הייתי ממליצה לקבוע שיחה עם הגננת ולדבר איתה על הדברים הללו ולראות אם היא מוכנה לשתף פעולה.

בהצלחה.
אשמח לקרוא על התקדמותכם.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 11 אורחים