תגובה לא נכונה שלי

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

תגובה לא נכונה שלי

הודעהעל ידי rgny4743 » 03 נובמבר 2015, 11:27

טליה שלום
יש לי שתי שאלות ואשמח אם תוכלי לענות עליהן:

1.קרה לי מקרה עם בני בן השש וחצי לפני שבועיים
נושא מפגש עם חברים אחרי בית ספר רגיש אצלנו עוד מתקופת הגן.. הבן שלי פשוט לא אוהב להזמין וללכת לחברים(הוא בכיתה א')
אספתי אותו מהחוג והלכנו הביתה,בדרך הביתה ככ כעסתי שהוא לא הולך לחברים ולא מזמין שאמרתי לו: "אם לא תתחיל ללכת כולם יהיו כבר חבר'ה יחד ואתה תשאר ללא חברים"
מאז הוא התחיל יחסית די הרבה ללכת ולהזמין,בעיקר להזמין

השאלה שלי האם המילים שאמרתי לו עוררו בו פחד?חשש?או שזה רק אני שנשארתי עם תחושת האשם הנוראית עד עכשיו והוא לא זוכר זאת?
יש בכלל משהו לעשות כדי "למחוק" את המילים האלה ושהוא לא יחשוב על כך שלא יהיו לו חברים?
אשמח לעצה בנושא אני מרגישה נורא ודואגת מאוד

2.הבן שלי מאוד אוהב את חברת ילד מסויים מהכיתה שלו,הם משחקים מאוד יפה יחד בצהרון שיש אחרי ביהס,כשאמרתי לבן שלי שהוא יכול להזמין את הילד הזה אז הבן שלי אמר שהוא הזמין אותו מספר פעמים והילד הזה פשוט לא רוצה.(הילד הזה כן הולך לאחרים כך שאין לו בעיה של ללכת לחבר)
האם עליי לברר זאת עם אימו של הילד?כי יכול להיות שהבן שלי גם סתם ממציא..
הבן שלי כן היה אצל החבר הזה אבל החבר לא היה אצלנו עדיין, בעבר כשהם היו בגן הייתי מזמינה אותו בשם הבן שלי אבל כל פעם זה לא הסתדר לו לבוא (זה מה שאמרה האמא)
אשמח לעצה בנושא הזה גם.

תודה
rgny4743

Re: תגובה לא נכונה שלי

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 11 נובמבר 2015, 17:37

שלום לך, לאורך ההתכתבות הארוכה בינינו אני רואה שהנושא החברתי לגבי בנך הגדול מאוד מטריד אותך.
אני ממליצה התייעצות אישית בגלל שאת דואגת כל כך לאורך תקופה ארוכה מעניין זה.
באופן אוביקטיבי ציינת לא פעם, שהילדים אוהבים אותו והוא משחק עם ילדים ובכל זאת. כפי שציינת כעת, הוא הולך לחברים והם באים אליו ועדיין- נושא זה מטריד אותך. לכן, אני ממליצה להתייעץ באופן אישי.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 11 אורחים