גמילה מטיטולים בלילה

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

גמילה מטיטולים בלילה

הודעהעל ידי לילך » 25 אוגוסט 2016, 12:05

שלום,
הבן שלי בן 2 ועשרה חודשים. גמול ביום כבר 4 חודשים (הגמילה הלכה דיי חלק), ורק בחודש וחצי האחרון התחלתי לגמול אותו בלילה.
אציין כי הוא כבר החל להגיד לי שאינו רוצה טיטול בלילה. בהתחלה היה מפספס לסירוגין, אולם בשבועות האחרונים מפספס במיטה מידי יום, וכשאני מעירה אותו באמצע הלילה לעשות פיפי (לפעמים גם אחרי שפיספס) הוא מסרב לקום, וכשאני מאלצת אותו לקום הוא מתיישב ברצפה בשירותים, בוכה ומסרב לעשות פיפי, וגם כשכבר עומד ליד האסלה, לא עושה פיפי, בוכה ורוצה רק לישון.
אני לא יודעת איך להתנהג איתו. מצד אחד אני לא כועסת עליו שמפספס, אולם כועסת שאינו רוצה לקום לשירותים.
מה עליי לעשות? להמשיך להקים אותו בלילה, בניגוד לרצונו? (קשה לי מאוד לראות אותו בוכה, מאחר וכ"כ רוצה לישון) או להחזיר לו את הטיטול כי אוליי עדיין לא בשל..?

אודה על תשובתך.
לילך

Re: גמילה מטיטולים בלילה

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 26 אוגוסט 2016, 11:04

שלום לך, בתקופה שלפני הורדת הטיטול בלילה, מה היה מצב הטיטול בבוקר לאחר לילה שלם? האם בצהרים הוא קם יבש משנת הצהרים?
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי לילך » 28 אוגוסט 2016, 09:09

היי טליה,
בצהרים הוא קם יבש, כבר תקופה ארוכה, ובלילות לפני הורדת הטיטול לפעמים היה קם יבש (אפילו יותר מהתקופה האחרונה בה כל יום מרטיב) ולפעמים היה קם עם טיטול רטוב.
ההתמודדות פה היא גם עם ההרטבות אבל יותר קשה הענייין שאינו מוכן לקום בלילה מאחר ומאוד עייף (ישן בשעות סבירות 8:30-9:00)
תודה על ההתייחסות.
לילך

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 29 אוגוסט 2016, 21:16

שלום לך, לא קל לילד להקשיב לגופו ולישון באותו זמן. כשילד ישן הוא פחות מודע לנעשה סביבו כולל לצרכיו האישיים.
וודאי שקשה לו לקום באמצע הלילה. גם לנו המבוגרים לא קל לקום באמצע הלילה.
מציעה לפעול במספר מישורים:
1. במישור היומיומי מציעה לוודא שאתם מאפשרים לו לעשות כל פעולה שהוא מסוגל לה, בכוחות עצמו. עודדו אותו לעצמאות וחברו זאת ליכולות שלו: אתה יכול, אתה מסוגל, אני סומכת עליך, הצלחת כי אתה יכול.
2. במישור עשיית הצרכים, כשהוא עושה במהלך היום בשירותים, שבחו אותו על כך בדרך דומה: "הצלחת כי אתה יכול".
3. ובלילה- לפני ההליכה לישון שאלו אותו אם הוא רוצה שיעירו אותו או הוא רוצה להתעורר לבד (התחלה של לקיחת אחריות....). כבדו את תשובתו לכאן ולכאן. אם רצה שיעירו אותו, אז העירו אותו והעצימו אותו כל הדרך לשירותים ובחזרה, גם אם לא עשה. אם מתנגד, אל תכעסו, אל תשכנעו. החזירו למיטה ושבחו אותו על עצם הקימה (גם אם עזרתם לו)
אם לא רוצה שיעירו אותו, הניחו לו. אם עשה בתחתונים, אמרו לו בבוקר שאתם סומכים עליו שבפעם הבאה יקשיב לגופו ויקום לשירותים כשמרגיש שהוא צריך.
4. שמרו על עקביות.

שימו לב לכך שלאורך כל הדרך יש להתמקד בהעצמה ולהיות סבלניים.

אם יש שאלות, מוזמנים לשאול. ואם אתם נתקלים בקשיים ולא מתקדמים לאורך זמן, כדאי להתייעץ איתי או עם יועץ אחר באופן אישי.
בהצלחה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 13 אורחים