גמילת קקי

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

גמילת קקי

הודעהעל ידי Adi » 06 נובמבר 2016, 10:58

שלום טליה,
בני בן 3.4 גמול לחלוטין מפיפי במהלך היום, כולל שנת צהריים.
בלילה אנו שמים לו חיתול מכיוון שהוא אינו קם יבש.
איננו יודעים אם הוא משתין במהלך הלילה או שהוא משתין בטיטול כשאנו מעירים אותו בפרק הזמן שעובר עד שמתעורר לחלוטין וקם מהמיטה.
יש לנו בעיה בנושא הקקי - בגן הקודם עשה קקי בגן, לעיתים עשה בתחתונים אך לא עשה בבית (למרות שהצליח פעמיים-שלוש, אך לא ניסה מעבר לכך). בגן הנוכחי אינו עושה קקי וגם לא עושה במהלך היום בבית (עבר בתחילת השנה לגן חדש).
הוא פיתח הרגל שהוא מחכה עד לחיתול של הלילה ואז בתוך דקות ספורות עושה בו קקי, לפעמים מספר פעמים. כלומר, הוא כבר לא עושה או מנסה לעשות במהלך היום, כבר לא עושה בתחתונים אלא רק עושה בחיתול של הלילה (גם בימי חופש, כשאין גן, תמיד עושה בלילה).
אני מעצימה אותו בכל דרך אפשרית, נותנת לו מטלות בבית, מבטיחה לו "קקי פרס", מדברת איתו ואומרת לו שאני בטוחה שיצליח אך הוא מסרב לעשות בשירותים. לפעמים צועק עלי בתגובה ואומר "אני לא יכול".
מה עושים במקרה כזה?
Adi

Re: גמילת קקי

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 16 נובמבר 2016, 19:51

שלום עדי, האם קרה משהו דרמטי סביב נושא הקקי? איך הוא מגיב / מתייחס לקקי כשהוא עושה קקי? האם הוא מוכן לשבת על האסלה? האם ניסיתם להציע לו לשבת על הסיר כדי לעשות קקי? האם הוא מביע באופן מילולי הסתייגות או חשש מעניין הקקי? כיצד אתם מגיבים לכך שהוא עושה קקי בטיטול?
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי Adi » 17 נובמבר 2016, 17:53

הי טליה, לא קרה דבר סביב הקקי למיטב זכרוני. הוא יושב על האסלה מצוין בכל פעם שהוא עושה פיפי ועם הפיפי אין בעיה. הוא הולך ביוזמתו. לגבי הקקי - בגן הקודם עשה, אך בבית לא (למעט 2 פעמים בודדות), בעבר היה עושה גם בתחתונים במהלך היום, כעת לא עושה כלל כל היום ומשחרר בחיתול של הלילה, כמה דקות לאחר ששמים לו את החיתול. הוא יכול להישאר עם זה מבלי לקרוא לנו או שהוא משמיע לנו קולות מצחיקים על מנת שניכנס לחדר ונריח... אתמול קרא לי ושאל אותי כאילו בצחוק מה זה הריח הזה, אבל שוב, היו פעמים שגם נרדם עם הקקי. אני חוששת שאם אעביר לתחתונים בלילה הוא פשוט יעשה בתחתונים.
תגובה שלנו - לפעמים לא אומרים כלום, לפעמים אני מסבירה לו שקקי עושים בשירותים, לפעמים מנסה להבטיח קקי פרס/ מסיבה/ מיטה חדשה, אך ללא הואיל.
Adi

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 22 נובמבר 2016, 18:03

שלום עדי, טוב שאת מעצימה אותו ומעודדת אותו לעשות כל מה שניתן בכוחות עצמו. כך את מחזקת את היכולות שלו.
כשהוא עושה בטיטול, המסר צריך להיות: "אני סומכת עליך שבפעם הבאה תעשה באסלה או בסיר." יש לנקות אותו באופן עניני ולהמשיך בשגרת היום/ שינה.
מוטב לוותר על כל ההבטחות למיניהם. הרי זה לא שהוא אומר לעצמו רק אם אקבל כך וכך, אעשה באסלה..... משהו עוצר מבעדו מלעשות באסלה. האם הוא חושש לעשות קקי באסלה? האם נוצר כאן מאבק כוחות שבגללו הוא עושה בתחתונים? האם התרגל לעשות בתחתונים? כרגע הוא מרגיש שאינו יכול. מה יגרום לו להרגיש יכול לעשות בשירותים? מה יעזור לו להתגבר על המחסום? על שאלות אלו לא אוכל לענות דרך הפורום. הן דורשות היכרות מעמיקה עם הנפשות הפועלות ודרך ההתנהלות שלהן.
כך שהמלצתי היא לפעול כפי שכתבתי בשתי השורות הראשונות ובמקביל- להתייעץ באופן אישי בנושא זה.
תוכלי לפנות אלי או לכל יועץ המתמחה בעניני גמילה מטיטולים.
בהצלחה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי מיכלהדר » 14 ינואר 2017, 13:16

ממליצה לקרוא על
מיכלהדר

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע