פעוט שמשתין בישיבה...

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

פעוט שמשתין בישיבה...

הודעהעל ידי Adi » 16 ספטמבר 2011, 21:14

שלום טליה,

בני בן 3 גמול לחלוטין בבוקר ובלילה מזה כחודש וחצי, אולם משתין בישיבה. למעט פעמים בודדות שבהן ניסה להשתין בעמידה בבית, הוא רוצה להשתין אך ורק בישיבה.
ניסיתי להסביר לו שבנים משתינים בעמידה ובנות משתינות בישיבה, סיפרתי לו על בנים שהוא מכיר שמשתינים בעמידה אולם כל ניסיונותיי לא צלחו...
ההשתנה בישיבה מתבצעת הן בשירותים שבבית והן בשירותים שמחוץ לבית (לדוגמא - אצל חברים בבית או במסעדה). עם זאת, כשאנו בחוץ, בתנאי "שטח" (לדוגמא - בגן משחקים), הוא משתין בעמידה ואין לו כלל בעיה.
האם ההשתנה בישיבה "תקינה" בשלב זה?
אודה לך אם תתני לי עצות כיצד "לגמול" אותו מהרגל זה.

תודה,
עדי
Adi
 
הודעות: 36
הצטרף: 16 ספטמבר 2011, 21:07

Re: פעוט שמשתין בישיבה...

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 16 ספטמבר 2011, 22:00

שלום עדי, יתכן מאוד שכך הוא מרגיש הכי בנוח והכי בטוח. הוא גמול רק כחודש וחצי. כל הנושא הזה עדיין טרי אצלו. אני מציעה להתמקד בהצלחתו לעשות את צרכיו בשירותים ולא בתנוחה בה הוא עושה את צרכיו. הוא יודע שהוא יכול לעשות גם בעמידה והוא עושה בעמידה בגינה. אני לא ממליצה לשכנע אותו לעשות בעמידה כדי לא ליצור מאבק כוחות סביב עניין זה. ככל שתלחצי יותר, ככל שתסבירי יותר, ככל שתשכנעי יותר, כך הוא יתקבע יותר בעמדתו לעשות בישיבה וחבל. במקום זאת, הזכירי לו מידי פעם שניתן לעשות גם בעמידה ושאת סומכת עליו שכשיחוש מספיק בנוח, ינסה לעשות פיפי בעמידה. זכרי להמשיך ולשבח אותו על עצם הצלחתו לעשות בשירותים.

שיהיה בהצלחה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן
 
הודעות: 876
הצטרף: 13 ספטמבר 2011, 10:29


חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים