הימנעות מעימותים

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

הימנעות מעימותים

הודעהעל ידי אורליות » 12 יולי 2014, 18:05

שלום רב. יש לי ילד בן 5 שמעדיף לוותר על פני כניסה לעימות. לדוגמא, היינו בים וילד זר שפך לו חול על הראש. הוא לא אמר לילד כלום ואמו של הילד העירה לו, אני לא התערבתי. בפעם השניה בני אמר לו שיפסיק אך הוא המשיך ועשה זאת פעם נוספת והפעם בני בא אלי בוכה. הצעתי לו לעבור למקום אחר אבל הוא העדיף להישאר. אולי הייתי צריכה להתערב יותר אבל לא עשיתי זאת משום שאמו של הילד העירה לו בתקיפות כל פעם. במקרה אחר בני נתן צעצוע לחבר וכשרצה אותו בחזרה, החבר לא השיב לו אותו למרות בקשותיו החוזרות של בני. בסופו של דבר הצעצוע שב בגלל התערבות מבוגר. הוא מבקש בעדינות ואחרי מס' פעמים מרפה. כיצד לשפר התנהגות זו? אשמח לתגובה.
אורליות

Re: הימנעות מעימותים

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 14 יולי 2014, 08:06

שלום לך, עד כמה בנך מקרין בטחון עצמי בחיי היום יום? עד כמה הוא עושה כל מה שהוא יכול בכוחות עצמו? האם אתם ההורים עושים עבורו פעולות שהוא יכול לעשות בעצמו? מה המצב בגן הילדים?
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי אורליות » 14 יולי 2014, 13:31

שלום טליה. יש מצבים בהם הוא מפגין ביטחון עצמי נהדר. קשה לי לסווג מתי כן ומתי לא. בבית אנחנו עושים הרבה פעמים פעולות שהוא יודע לבד כמו להלביש, להאכיל....אני יודעת שזה לא טוב ואני עובדת על זה אבל נשברת לא פעם. בגן הגננות רואות כיצד הוא מעדיף לשחק בקבוצות קטנות וכאשר העניינים מתחממים או כשהקבוצה גדלה - הוא פורש.
תודה, אורלי
אורליות

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 14 יולי 2014, 13:43

אני ממליצה להתחיל את העבודה מהבית. כדי לחזק את הבטחון העצמי של הילד, רצוי שיעשה כל מה שהוא יכול בכוחות עצמו וחשוב מכך- שתקשרו בין העשייה שלו ליכולות שלו באמצעות שימוש במילים :" אתה יכול", "אתה מסוגל", "אני סומכת עליך ש....", "לקחת אחריות על....", "הצלחת כי אתה מסוגל לעשות כך וכך....".
ילד בן 5 מסוגל לעשות הרבה מאוד דברים בכוחות עצמו: להתלבש, להתרחץ, להתפשט, להתנגב, לאכול, לעזור בהכנת הארוחה, לסדר את המשחקים שלו, להוריד מהשולחן, לקחת את התיק שלו לגן ובחזרה, לנקות את עצמו בשירותים, לעזור בנשיאת מצרכים קלים מהסופר וכך הלאה....
כשהילד יעשה בכוחות עצמו ואתם תעצימו זאת כשתאמרו לו שהוא יכול ומסוגל, הוא ילמד בהדרגה להאמין בעצמו.

אם תגלי שאת מתקשה ליישם המלצה זו כהתחלת הדרך לבניית הבטחון שלו, אני מציעה שתפני לייעוץ באופן אישי כי מדובר בילד בן 5.
את מוזמנת לפנות אלי באופן אישי או לכל יועץ הורי אחר.
בהצלחה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים