מעבר דירה

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

מעבר דירה

הודעהעל ידי rgny4743 » 15 יולי 2014, 08:15

טליה שלום,

ילדיי בני 5 ו- 2.7
כמה זמן לפני צריך לספר לילדים על מעבר לבית אחר? איך לעשות זאת?אנחנו עוברים מהעיר אל הקיבוץ(זה הקיבוץ שבו הגנים שלהם נמצאים)
כמו כן הקטן שלי גם עובר מהפעוטון לגנון כך שזה עוד שינוי עבורו.וזה יוצא באותו זמן שני הדברים .כיצד להסביר?כיצד להקל עליו?
תודה
rgny4743

Re: מעבר דירה

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 15 יולי 2014, 13:53

מעבר דירה הוא שינוי שצריך להתכונן לו.
מתוך דברייך אני מבינה שהילדים מכירים את הקיבוץ כי הגנים שלהם נמצאים שם והם מבקרים בגנים אלו. כחודש לפני המעבר, התחילו לבקר את הבית החדש. הכירו את סביבת הבית, שחקו במדשאה הסמוכה, בקרו בגינה הסמוכה, לכו ברגל מהגן אל הבית כך שיכירו את הדרך. אם ניתן, בקרו בתוך הבית. צלמו את הבית מבחוץ ומבפנים וערכו להם אלבום עם מספר תמונות, כך שתוכלו לדפדף ולספר להם מה עומד להתרחש באמצעות התמונות. אם ניתן לבקר בתוך הבית, הראו להם היכן יהיו החדרים שלהם, תארו להם היכן יעמדו החפצים המוכרים שלהם מהבית הישן.
הכינו לכל אחד מהם טבלת משבצות כמספר הימים עד למעבר. סמנו את המעבר בצבע מיוחד או במדבקה מיוחדת. הילדים ידביקו בכל יום מדבקה וכך ידעו באופן מוחשי מתי יתרחש המעבר.
בזמן האריזות שתפו אותם באריזת החפצים שלהם. אפשרו להם לצייר על הארגזים ולשחק בתוכם....
ביום המעבר, לאחר שכל החפצים הגיעו לבית החדש, סדרו דבר ראשון את החדר/ים שלהם והשתדלו לסדר ביחד איתם את החפצים האישיים שלהם. העבירו את החפצים שלהם מהבית הישן לבית החדש.
שיהיה בהצלחה.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

Re: מעבר דירה

הודעהעל ידי מור37 » 15 אוגוסט 2014, 14:59

היי
אני מכירה את הנושא באופן אישי אני והילדים עברנו דירה כבר 3 פעמים
ואני חייבת לומר שזה בהחלט היה קשה בהתסגלות של הילדים בעיקר בפן החברתי
הבעיה הקשה הייתה בעיקר כאשר הם היו נקשרים לחברים חדשים ואז צריכים לעזוב
המעברים אצלנו היו בעקבות העבודות בהן בעלי עבד, אני מאוד מקווה שהשינויים במקומות לא יזיקו להם בעתיד
אלא יתרמו להן בגיוון המקומות והחברים שפגשו

אבל אנחנו כבר לא עוברים יותר עד שהם יהיו גדולים זה בטוח :)

מור37

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 17 אורחים