חרדה

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בנושא התפתחות הילד המטרידות אתכם כהורים וכאנשי מקצוע

חרדה

הודעהעל ידי יון » 05 נובמבר 2018, 00:38

שלום טליה.
תודה רבה לך על התשובות המקצועיות והפורום המכיל והמחבק.
הקטנה בת ארבע וחצי תמיד הלכה בשמחה לגן, כולל פרדות שהיו סהכ סבירות וכן הישארות יומיים בצהרון הגן.כמו כן הלכה לחברות לבד ונשארה לבד.השנה אני חווה קושי שונה.פתאום רוצה שרק יגיעו אליה,היה קשה להסתגל בבקרים לגן,המעברים נהיו יותר מאתגרים.
שבוע שעבר חברה הזמינה אותה ,והלכתי בטעות לבניין סמוך...מאז בכלל נמנעת ללכת לחברות.רק שיגיעו אליה.מה את מציעה?? להרפות ולזרום איתה או להתעקש שמא יהיה קבעון.
אין שום שינוי בבית מלבד זה שאני יותר זמינה עבורה במהלך היום ואבא שלה לרב עסוק ומגיע לקראתו השינה. תודה רבה יונית.
יון

Re: חרדה

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 28 נובמבר 2018, 21:37

שלום לך, האם חלו שינויים כלשהם בחיי הילדה מחוץ לבית?
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

הודעהעל ידי יון » 16 דצמבר 2018, 17:16

היי לא......אין שום שינוי
יון

הודעהעל ידי טליה פסטרנק נוימן » 29 דצמבר 2018, 18:13

שלום, הייתי ממליצה לבדוק מה קורה בגן? האם במשך היום הילדה נמצאת במצב רוח טוב, משחקת ומשתתפת בפעילויות השונות.
בהנחה שהכל תקין בבית ובגן ולא חל שום שינויי בחיי הילדה, הייתי ממליצה להזמין מידי פעם חברות הביתה ובמקביל להציע לה ללכת איתה ביחד לחברה ולהישאר איתה שם.
האם היא מסכימה ללכת לסבא סבתא ולהישאר שם? אם כן, חזקי אותה בכל פעם מחדש כשהיא מסכימה להישאר.
אם היא מתנגדת ללכת איתך לחברה, אולי תסכים ללכת לגינה הציבורית ביום יפה ותיפגשו שם עם חברה ביחד. חזקי את הקשרים עם החברות כך שתרצה גם ללכת אליהן בנוכחותך.
בנוסף, בבית עודדי אותה לעשות פעולות שהיא מסוגלת, בכוחות עצמה וחזקי אותה על כך באמצעות שימוש במילים- את יכולה, את מסוגלת, אני סומכת עליך. המטרה היא שהילדה תחזק את האמונה שלה ביכולות שלה, דבר שיגביר את הביטחון שלה ויאפשר לה להעיז ללכת גם לחברות.
כל זאת בהנחה שלא חל שינוי כלשהו ושהכל כשורה בבית ובגן.
טליה פסטרנק נוימן
יועצת הורים
יועצת בגני ילדים
טל. 050-7607252
talipnt@gmail.com
טליה פסטרנק נוימן

חזור אל כאן המקום לשאלות הורים ואנשי מקצוע

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 11 אורחים